blog miesięcznika

Starsze wpisy bloga naszego miesięcznika znajdują się pod adresem: http://mutuus.e-kreatywni.eu/index.php/blog-miesiecznika-2017-02-do-2018-03 (trwają prace nad integracją obu blogów)

Od sierpnia wracamy do sprawdzonych już wcześniej metod i narzędzi.

Dla naszej redakcji rozwój i promocja naszych młodych autorów są najważniejsze.
Od sierpnia wracamy do sprawdzonych już wcześniej metod i narzędzi.

Już m miesiącu lipcu podjęliśmy działania nad modernizacją narzędzi interaktywnych naszego miesięcznika jakie sprawdziły się we wcześniejszych internetowych projektach prowadzonych przez nas. 
Będziemy je systematycznie wdrażać w sierpniu.

  1. AUTO-EDYCJA dla autorów.
    W pierwszej kolejności (od dnia 6 sierpnia) przywrócimy możliwości auto-edycji dla autorów naszego miesięcznika. Możliwości takie były aktywne w naszym projekcie dziennikarskim EYIA. 
    Każdy z autorow dostanie samodzielne konto edycyjne i po zalogowaniu będzie mógł edytować swoje własne teksty. Konta takie obligatoryjnie dostaną wszyscy młodzieżowi autorzy (13-26 lat) a starszych zapytamy, czy dla nich również uruchomić takie edycyjne konto. 
    Każdy autor po zalogowaniu będzie mógł sam edytować swoje publikacje. 

  2. STEROWANIE wyszukiwarkami:
    Nasz systemowy edytor treści posiada również możliwości edycji tzw. metadanych dla każdej publikacji, Dotyczy to słów kluczowych oraz adnotacji dla robotów wyszukiwarek indeksujących zasoby internetu. Nasza redakcja zastrzega sobie prawo do decydowania o zawartości każdego kolejnego numeru ( tylko czlonkowie redakcji publikują nowe pozycja dla kolejnych numerów. Mechanizm opisany powyżej (w punkcie 1) jest uruchomiony w ważnym dla filozofii naszego miesięcznika celu. Ponieważ chcemy odpowiednio STEROWAĆ wyszukiwarkami i moderować swój profil sieciowy (Co wyszukiwarka pokaże, kiedy wyszuka się Imię Nazwisko autora) to właśnie to narzędzie chcemy scedować na samych autorów. Dla każdej własnej publikacji będą mogli, a nawet powinni, sami sformułować parze jakie słowa kluczowe wyszukiwarka powinna wyszukać ich publikację i jak się przedstawić w wynikach wyszukiwania. Więcej na ten temat zobacz poniżej (numer 4)

  3. REAKTYWACJA  BLOGA: NASI AUTORZY W SIECI
    Mechanizm ten używaliśmy juz wcześniej w projekcie EYIA oraz w 32 pierwszych numerach miesięcznika WOBEC. Autorzy mogli sami - jak na własnym blogu - publikować informacje bieżące o swojej kreatywności oraz osiągnięciach. Jest to kluczowy mechanizm sterowania informacją  o sobie w wyszukiwarkach internetowych i jedna z ważniejszych kompetencji cyfrowych bardzo przydatna dla kolejnych kroków w realizacji swoich życiowych planów. Każdy zainteresowany naszą osobą potencjalny partner na pewno ,,wygoogluje'' indformacje o nas aby zobaczyć coś więcej na nasz temat. 
    Tak więc od 1 sierpnia każdy autor posiadający uprawnienia redakcyjne będzie mógł dodawać samodzielnie nowe informacje do reaktywowanego bloga NASI AUTORZY W SIECI. Ze zrozumiałych warunkach prawnej odpowiedzialności redakcji za publikowane treści blog ten musi być moderowany przez członków redakcji. Oznacza to, że aby nowy wpis pokazał się na blogu musi zostać zatwierdzony przez jednego z członków redakcni naszego miesięcznika. 

  4. REAKTYWACJA AKADEMII e-KOMPETENCJI
    W projekcie EYIA oraz w miesięczniku WOBEC (przezj ego pierwsze 23 numery) prowadziliśmy Akademię Młodego Dziennikarza łącznie z webinarami dedykowanymi autorom oraz uczestnikom projektu EYIA.
    Od 1 sierpnia reaktywujemy ją w formie akademii kompetencji cyfrowych. Planujemy również wznowić regularne webinary rozwijające kompetencje cyfrowe naszych autorów. W tej dziedzinie mamy spore doświadczenie w związku z realizowanymi przez aaszą grupę Superbelfrzy RP Eduzmieniacze regularnych webinarów SUPERBELFRZY NOCĄ, oraz całodniowych konferencji ON LINE: EDU MOC. W minionych latach realizowaliśmy również interaktywne warsztaty ON LINE (Webinar i moderowana aktywność uczestników na wpólnych narzędziach działających w chmurze.
    PIERWSZE MATERIAŁY jakie opublikujemy już na 5 sierpnia dotyczyć będą PRZYJAZNEJ ŚCIĄGI jak jak łatwo korzystać z możliwości opisanych powyżej (punk 1-3).

  5. RANKING e-KREATYWNOŚCI - mechanizm GRYWALIZACJI
    W realizowanym przez nas w latach 2009-2013 projekcie dla młodych programistów: YOUTHCODERS.NET 
    (jego archiwum jest dostępne pod adresem: https://mirror.1tbps.org/old-yc/youthcoders.net/index.html ) używaliśmy mechanizmów RANKINGU KREATYWNOŚCI użytkowników projektu. System był tak skonfigurowany, że mierzył i punktował aktywność młodych ludzi zaangażowanych w projekt.
    System dodawał między innymi punkty:

    ==>1 pkt.: za samo zalogowanie się w systemie
    ==> 10 pkt.: za opublikowanie nowej informacji w systemie
     ==> 5 pkt: jeśli dowolna osoba w Internecie otworzy dokument autora (punktowana popularność publikacji!!!)
    ==> dodatkowe punkty były przydzielane przez redaktorów jakom premia specjalna za różne inne osiągnięcia.
    Podobny mechanizm będziemy chcieli uruchomić w naszym miesięczniku dla autorów. Do przemyślenia i dyskusji jest. jak będziemy gratyfikować najaktywniejszych naszych pozytywnych, kreatywnych i solidarnych autorów,

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation