Uprawnienia redakcyjne dla najaktywniejszych autorów.

Skonfigurowaliśmy nasz system redakcyjny, dla umożliwienia autorom współpracującym z naszym miesięcznikiem dostęp do zaplecza redakcyjnego naszego miesięcznika. Stwarza on możliwość samodzielnej edycji swoich autorskich publikacji oraz konfiguracji ich metadanych dla sterowania sposobem indeksowania przez wyszukiwarki internetowe. Szczególnie to drugie jest bardzo ważne, bo przecież jednym z głównych celów naszego miesięcznika jest promocja kreatywności autorów w sieci i wpływ na jego wizerunek w wyszukiwarkach internetowych.

Dostęp do samodzielnej jest szczególnie ważny przy dziale: AUTORZY. Czas szybko biegnie, żyjemy w bardzo dynamicznej rzeczywistości, a tym samym AUTOPREZENTACJA przekazana redakcji przez autorów do działu AUTORZY ( https://e-kreatywni.eu/index.php/nasi-autorzy) bardzo szybko się starzeje. JEST BARDZO WAŻNE, aby każdy autor mógł sam się starać o aktualność swojego biogramu i odpowiednio modyfikować dane, jakie uległy zmianie, ale tez dopisywać nowe swoje osiągnięcia i sukcesy. 

JAK TO DZIAŁA?
Każdemu autorowi zakładamy autorskie konto redakcyjne, które umożliwia po zalogowaniu się w systemie edycję swojego biogramu w dziale AUTORZY oraz wszystkich jego własnych publikacji.
(Uwaga! Od czerwca zakładamy te konta i odpowiednio je konfigurujemy SYSTEMATYCZNIE. Nie dysponujemy odpowiednimi mocami przerobowymi, aby wszystkim autorom skonfigurować dostęp do edycji danych już teraz, od ręki. Mamy nadzieję, że do końca ferii zimowych uda nam się wszystkim autorom skonfigurować ich dostęp redakcyjny. Jeśli jakiemuś autorowi zależy na uzyskaniu szybciej dostępu do redagowania danych, to powinien zwrocić się w tej sprawie do redakcji. Przyspieszymy konfigurację jego konta).

Dodatkowy plus konfiguracji kont autorskich jest możliwość techniczna dołączenia do każdego biogramu z działu AUTORZY modułu, który  automatycznie generuje pełną listę publikacji autora w naszym miesięczniku.
(Uwaga! Spisy te nie zawierają chwilowo publikacji w numerach archiwalnych od numeru 1-szego do numeru 14-stego. Miesięcznik ukazywał się wtedy na innej platformie. Trwają prac techniczne, aby wpisy te również wyświetlane w wykazach publikacji autorów.)

1) Każdy autor posiadający konto redakcyjne w miesięczniku mo zalogować się do niego za pomocą linku dostępnego w dolnym menu miesięcznika:



2) Aby autor nie zapomniał się wylogować, odpowiednia informacjawyświetlana jest na samej górze serwisu miesiecznika:

3) Zalogowany autor ma dostęp do konfiguracji swojego konta w systemie redakcyjnym miesięcznika. Odpowiedni link pojawia się po zalogowaniu w dolnym menu miesięcznika:

4) Po zalogowaniu się na konto redakcyjne każdy autor w swoim biogramie działu Autorzy oraz wszystkich jego publikacjach ma w prawym, górnym rogu publikacji ikonę kółka zębatego, która udostępnia menu podręczne z funkcją DOSTOSUJ umożliwiającą  przejscia w tryb edycji danej pozycji.:

5) Funkcja DOSTOSUJ udostępnia publikację w trybie edycji.

UWAGA!

a) Niektóre publikacje mają zagnieżdżone dodatkowe moduły generujące bardziej złożoną treść publikacji. W edytorze są one są to ci agi znaków objęte w nawiasami klamrowymi (jak tutaj {coś tam coś tam} ). Elementów tych nie należy zmieniać. 

b) po każdej modyfikacji zawartości należy sprawdzić, czy wszystko poprawnie się wyświetla. Jeśli niechcący uszkodzi się sposób wyświetlania, należy wrócić do edycji i spróbować naprawić błąd. Alternatywnie można zgłosić błąd redakcji. Naprawimy,

6) UWAGA! Jedynym poprawnym wyjściem z trybu edycji jest użycie funkcji ZAPISZ lub ANULUJ.

 Każde inne wyjście z formularza edycji (np. funkcja cofnij przeglądarki internetowej lub zamknięcie bieżącej zakładki, lub okna przeglądarki) powoduje zabblokowanie publikacji do ponownej edycji i wymaga interwencji administratora systemu. 

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation