Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Staję się, bo siebie tworzę / Paweł Smolnik


Piszę to, bo myślę o tym i podejmuję decyzję, żeby to napisać. Piszę to po angielsku, bo mam wielu przyjaciół obcokrajowców. Przetłumaczony tekst na dole.

Koledzy i koleżanki,
Chce Wam powiedzieć, że każda minuta spędzona w Waszym życiu należy do Was. Nic odkrywczego. Warto wykorzystywać to co się dostało i nie marnować tego, ponieważ może być za późno na niektóre odwlekane decyzje. Podaje to na swoim przykładzie. Po co zastanawiać się nad tym co może złego się stać? Co takiego złego może się stać? Nic. Ryzyko. Podejmujesz wyzwanie i jedziesz. Nie warto cały czas tracić swojego cennego czasu na obmyślanie dziwnych scenariuszy i myślenie o tym „Co by było gdyby?” W każdym momencie twojego życia masz możliwość na przełamanie tej reguły i zaczęcie działań. Ktoś Ci się podoba to leć i wyznaj to. Nie zwlekaj. Chcesz starać się o pracę? To wstań i walcz o nią. Pokaż, że to ty zasługujesz na nią. Postanowienia? Dąż, aby się nie zmarnowały i sumiennie ich przestrzegaj. Marzenia? Nie porzucaj ich, bo to najgorsze co możesz zrobić, poddać się. Cele? Realizuj i brnij do przodu. Walcz o to co twoje. Czasu nikt Ci nie zabierze, ale ty możesz go zabrać sobie sam.

Zainspirowany filmem TOP GUN



I am writing this because I think about it and make the decision to write it. I am writing this in English because I have many foreign friends. Translated text at the bottom.

Dear friends,
I want to tell you that every minute in your life belongs to you. Nothing revealing. It is worth using what you got and not wasting it, because it may be too late for some delayed decisions. He gives it on his example. Why wonder what can go wrong? What's so bad that could happen? Take a risk. You take up the challenge and go. It's not worth wasting your precious time all the time thinking of strange scenarios and thinking "What happen if?" At any point in your life, you have the opportunity to break this rule and start acting. Someone you like it, go and confess it. Don't hesitate. Do you want to apply for a job? Then get up and fight for her. Show me that you deserve it. Resolutions? Try not to let them go to waste and follow them diligently. Dreams? Don't give them up because the worst thing you can do is give up. Goals? Realize and keep going. Fight for what's yours. Nobody will take your time, but you can take it yourself.

Inspired by the TOP GUN Maverick movie


Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Tytuł felietonu od redakcji.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation