Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

obecnie numer 30 jest REDAGOWANY, jego redakcja zostanie zamknięta w dniu 1 września 2019 r.
  >>> w układzie tematycznym
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Japonia 2019 : 14 sierpnia 2019 / Karolina Pietruszka

14 sierpnia 2019 r.

Poranne plany zrujnował deszcz. I nie, że lekka mżawka, ale lało konkretnie. Niby z cukru nie jestem, ale Chureito odpuściłam, bo na czterystu śliskich schodach jednak by było sporo okazji do złapania kontuzji, więc do Kawaguchiko trzeba wrócić, bo za wiele musiałam sobie odpuścić. 
Daichi jest zdecydowanie super hostem. Nie dość że ma mapę na każdą okazję, to jeszcze zaprządł swoje konie mechaniczne, zniósł mi walizkę, po drodze podwiózł do apteki i jeszcze zawiózł na stację. Kryptoreklama: Haleluya Guest House w Fujikawaguchiko. Jeśli się wybieracie, to bardzo polecam zatrzymać się właśnie tam.
Po zameldowaniu szybki spacer po Asakusie, ulica Nakamise to sznur straganów z (nie)przydasiami, a na końcu świątynia. Jak zwykle piękna, a do tego z pagodą. Z jakiegoś powodu wzbudzają u mnie naprawdę wielki zachwyt, mogłabym je oglądać dnie i noce. 
Jeśli się uważnie rozejrzeć to można dostrzec sporo ciekawych elementów, chociaż muszę przyznać, że figury rozmieszczone na budynkach mogą mocno po zmroku przestraszyć. Przy stacji Otsuki uroku dodają ściany różowych lampionów, a na stacji Ueno stoi.. coś. Trochę jakby panda w stroju dinozaura w stroju różowego kurczaka? Coś koło tego, jest absolutnie ekstra. Do rzeczy uroczych zaliczam też oznakowania na schodach, malunki na pociągach i osoby na peronach, które z uśmiechem machają nadjeżdżającym i odjeżdżającym pociągom. Takiego banana na twarzy dawno nie miałam, z nieznanego mi powodu odebrałam to naprawdę bardzo ciepło.
A jeśli już o cieple mowa. 28 stopni o pierwszej w nocy jeszcze da się znieść z lekkim wiaterkiem, ale prawie 90% wilgotności sprawia, że w kilka minut włosy wyglądają, jakby się ich nie myło minimum tydzień. Chyba zacznę je wiązać.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation