() Strajk nauczycieli 2019: dodatek nadzwyczajny

ZAWSZE BARDZO PILNOWAŁEM ABY SWOJE PROJEKTY EDUKACYJNE STRZEC PRZED TEMATAMI POLITYCZNYMI I UWIKŁANIEM W POLSKIE PIEKIEŁKO WALKI POLITYCZNEJ.

Praktyka jeszcze z czasów słusznie minionych z lat czasów dyktatury PZPR  nauczyła mnie, że ,,obrażeni'' przedstawiciele ugrupowania, które aktualnie trzyma władzę, ZAWSZE poniża się do stosowania zasady: ,,kto nie z nami ten pzreciwko nam''. Wtedy osoby uznane za wrogów politycznych sprowadzani są nader często do politycznych ,,chłopców do bicia''. A już szczególnie, gdy ktoś ośmieli się mieć krytyczne zdanie wobec podmiotów związanych z aktualną demokratycznie wybraną władzą. 

Wszelkie moje dotyyhczasoe działania sieciowe związane były wyłącznie z konstruktywnymi i pozytywnymi potrzebami nie krytykowania polskiej szkoły ale jej dodatkowego wsparcia w miejscach jej niedomagań. 

Gdybyśmy politycznie podpadli jakiemuś mniej odpowiedzialnemu oraz zacietrzewionemu przedstawicielowi demokratycznie wybranej władzy (niezależnie z jakiej opcji politycznej)  to było/jest poważne ryzyko, że dla celów swojej własnej walki politycznej rozwali nam nasze konstruktywne, pozytywistyczne działania wspierające rozwój naszych dzieci i naszych uczniów.

STRAJK NAUCZYCIELI oraz kryzysowa sytuacja jaka do tego doprowadziła złamała naszą zasadę. Strajku nie można pzremilczeć. Wszystko ma swoje granice i koniecznie trzeba mówić (pisać) o rzeczach ważnych dla edukacji, szkoły i dla nas samych. Jest to tym bardziej ważne, że toniemy w środowisku sieciowych fake-newsów karmionych przez troli oraz narażeni jesteśmy na propagandę mediów.

Dzisiaj jest sobota, 13 kwietnia 2019 r. Trwa 6 dzień strajku protestacyjnego nauczycieli. 

Szkoły stanęły i rykoszetem WALNĘŁO TO również w nasz niezależny, apolityczny miesięcznik. Kiedy nauczyciele wchodzą w spór zbiowowy z rządem to niestety jest już polityka.
Aby dalej chronić dobrostan naszego konstruktywnego działania miesięcznika oraz jego inicjatyw od politycznych rykosztów powzięliśmy dezyzję, aby tematyke strajkową wyłączyć z miesięcznika a z niej stworzyć strajkowy dodatek specjalny. 

WAŻNA UWAGA!:
Dla ewentualnych zawziętych ,,zielonych ludzików'' wojny politycznej w naszym kraju oraz do tych CO MYŚLĄ INACZEJ mam gorącą prośbę:

zanim machniesz pałą, aby nam dołożyć to najpierw przeczytaj ze zrozumieniem co piszemy.

Nie walczymy nigdy PZRECIWKO KOMUKOLWIEK. Jeśli uznajesz nasze działanie za walkę  to WALCZYMY O POZYTYWNY ROZWÓJ (naszych dzieci, naszych uczniów, naszej szkoły i nas samych.

Nawet jeśli tego na pierwszy rzut oka nie rozpoznajesz to proszę:
zanim zareagujesz  to policz najpierw co najmniej do trzech i spróbuj uchylić na chwilkę okno z bańki informacyjnej  w jakiej obecnie się znajdujesz (wszyscy obecnie tkwimy w swoim bańkach informacyjnych !!!).

Zerknij jak jest umeblowana nasza bańka informacyjna w jaką my,  Edu-Wariaci jesteśmy umotani.

Może wtedy zauważysz, że nie jesteśmy wzajem przeciw, ale okazuje się, że jesteśmy ZA.


redaktor naczelny miesięcznika

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation