obecnie numer 27 jest REDAGOWANY, jego redakcja zostanie zamknięta w dniu 1 maja 2019 r.
  >>> w układzie tematycznym
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Od redakcji: nr 27

Tym razem składanie kolejnego numeru za miesiąc KWIECIEŃ 2019 rozpoczęliśmy zgodnie z planem równo nocą z dnia 31 marca / 1 kwietnia. 

Nadal jak najdalej od walk politycznych.  (tym razem niestety trafiono nas rykoszetem) 

Niezmiennie pamiętamy o celach naszego miesięcznika jakimi są nade wszystko promocja naszych autorów ze szczegołnym walorem edukacyjnym jakim jest promocja, rozwoj i wspieranie KREATYWNOŚCI młodych ludzi z naciskiem na wartości POZYTYWNI oraz SOLIDARNI. 
Współczesność jest tak bardzo ubabrana w realizacji walki (zawsze pzreciwko komuś) oraz niezdrowej rywalizacji (personalnej, ale też sąsiedzkiej oraz politycznej, że nie chcemy dać się wciągnąć w wojenki i walki. Zawsze bardzo poilnowaliśmy aby nasz miesięcznik trzymać jak najdalej od polityki, poniewaź filozofia wlki politycznej jest zawsze przeciw komuś, a wszyscy CI ONI są PRZEDMIOTEM rozgrywek politycznych. 
Tak było zawsze, tak jest i tak pewnie będzie...

Zawsze się bałem, że jak ,,nadepniemy'' (w jego mniemaniu ) jakiemuś politykowi na pięty lub będzie to dla niego użyteczne w jego polityzcnych gierkach  to zniszczy nam nasze budowanie POZYTYWNYCH, KREATYWNYCH i SOLIDARNYCH obywatelskich działań nastawionych tylko na solidarne budowanie i wzajemne wspieranie się.

MIESIĄC KWIECIEŃ tego roku ULOKOWAŁ  nas niejako na siłę w polityczne tematy. Pierwszy raz od strajków sierpniowych doświadczamy w tym miesiącu strajki powszechne na tak wielką skalę i to dotykające właśnie tego co w społeczeństwie jest najważniejsze, cytując Jana Zamoyskiego: ..takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...''

Gdyby ktoś miał jednak wątpliwości, to nasza krytyka szkoły, edukacji i oświaty nie dotyczy tego co nagłaśniają różnorakie media - spraw podwyżki uposażenia edukacji... BARDZIEJ CHODZI o reformowanie nie szkoły. Co za różnica czy gimnazjum czy 8-latka. Szkoła to szkoła. Tylko nie ona jest podmiotem, ale podmiotem są nasze dzieci i nasi uczniowie. Te nasz dzieci są inne niż 5 lat temu, środowisko w jakim żyją i się wychowują jest inne niż pięć lat temu. Do funkcjonowania w jeszcze innym w swym dynamiżmie świecie MUSIMY nasze dzieci i uczniów przygotować. 
W tej sytuacji niezbędnym są nie reformy szkoły a zmiana celów. metod  i środków pracy z uczniami. 
Tu pasuje kolejny cytat z klasyki literackiej, który pasuje do konieczności reformowania edukacji.
Trzeba z młodymi naprzód iść, po życie sięgać nowe, a nie w uwiędłych laurów lisć z uporem stroić głowę...

JAKO REDAKTOR NACZELNY MIESIĘCZNIKA PODJĄŁEM PO KILKU DNIACH STRAJKU NASTĘPUJACĄ DECYZJĘ:

W sytuacji nadzwyczajnej STRAJKOWEGO PROTESTU utrzymamy zasadę, nie będziemy mieszać miesięcznika do sporów politycznych. ALE TEŻ wstyd by było UDAWAĆ, ŻE NIC SIĘ NIE DZIEJE! Dlatego tematykę strajkową wyłączyliśmy z miesięcznika i pzrenieśliśmy ją do STRAJKOWEGO DODATKU SPECJALNEGO:  http://e-kreatywni.eu/index.php/protest-2019

Co w numerze kwietniowym?

  • Zachęcamy do kupna w naszej księgarni wydawanych w naszym miesięczników tomików poezji naszych autorów.

  • W dziale literackim oprócz prac nadsyłanych nam przez autorów opublikujemy kilka opowiadń z przygotowywanej do druku antologii pokonkursowej.

  • Chcemy w tym numerze bardziej uaktywnić dział plastyczny i fotograficzny.

  • Witamy w gronie autorów nową młodziutkąautorkę z Gdańska Basię Wyrwicz. Basia jest zawodniczką 8 klasy Szkoły Podstaowej Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku ale poza sukcesami sportowymi bardzo lubi pisanie. W tym numerze publikujemy pierwszą część cyklu jej opowiadań.  (ZOBACZ)
    Cieszymy się Basiu, że jesteś z nami.

    Nikt z nas nie wie co jeszcze w bieżącym miesiącu się zdarzy.  

Janek Jackowicz Korczyński
     (redaktor naczelny)

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation