Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

najczęściej czytane w numerze: 

(UWAGA! Poniższe dane nie są jednoznaczne,  dlatego specjalnie wyświetlamy datę publikacji. Data publikacji ma znaczący wpływ na ilość odsłon każdej pozycji. Poszczególne pozycje publikowane są w różnych dniach danego miesiąca i tym samym starsze mają szansę mieć większą ilość wejść. Po zamknięciu numeru z biegiem czasu różnice te będą coraz mniej znaczące,  ale ranking odsłon nigdy w pełni zrównoważony)

Wspólnymi siłami, czyli: PROSIMY O WSPARCIE!!!!

Przeczytaj do końca, bo mimo szerokiego wprowadzenia, tak naprawdę chodzi nam ,,tu i teraz'' o wydanie tomiku poezji Danusi Sikorskiej.

Jestem głęboko PRZEKONANY, że najsensowniejszym narzędziem rozwoju w każdej niemal dziedzinie jest SOLIDARNE WSPÓŁDZIELENIE SIĘ. Wyraźnie i namacalnie widać to w przypadku fenomenu powstawania WOLNEGO OPROGRAMOWANIA (na licencji GNU GPL). Nie zdajemy sobie nawet sprawy jaką rewolucję wniosło w postęp technologiczny i cywilizacyjny rozwój tego rodzaju oprogramowania. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że gdyby nie LINUX na tejże licencji nie byłoby ANDROIDA na naszych smartfonach, a przeważająca ilość serwerów działa na systemie APACHE (również GNU GPL).

Podobnie ma się sprawa z twórczością intelektualną i artystyczną. Niebagatelny wpływ  na przyspieszenie rozwoju cywilizacyjnego i kulturalnego coraz powszechniejsze stosowanie licencji CREATIVE COMMONS.

CAŁĄ FILOZOFIA DZIAŁANIA NASZEGO MIESIĘCZNIKA opiera się na mechanizmie SOLIDARNEGO dzielenia się osób POZYTYWNYCH I KREATYWNYCH.

Zobacz: http://mutuus.eu/index.php/o-nas oraz http://e-kreatywni.eu/index.php/about-us

Myślę, że podobnym mechanizmem działają ZBIÓRKI pieniężne.

Wielką moc i skuteczność takiej formy pokazały spektakularne zbiórki ,,do puszki Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska, oraz kolejna zbiórka wspierająca budżet Europejskiego Centrum Solidarności.  

Wspólnymi siłami łatwiej sfinansować ciekawy projekt, na jaki nie ma szans pozyskania środków z innych źródeł.

Nasz miesięcznik w ramach realizacji swoich celów jest zaangażowany we współorganizację ogólnopolskiego konkursu literackiego. Jego konsekwencją jest dalsze promowanie młodych, uzdolnionych literatów odnalezionych przez nas  dzięki kolejnym konkursom młodych.

Jednym z elementów naszego działania jest uruchomienie wydawnictwa publikującego debiuty literackie.  Zobacz: http://e-kreatywni.eu/index.php/wydawnictwo 

WSZYSTKIE DZIAŁANIA NASZEJ REDAKCJI OPIERAJĄ SIĘ NA MECHANIZMIE PASJI BELFERSKIEJ i nie mają żadnego źródła finansowania. 
Cały miesięcznik jest przedłużeniem i uzupełnieniem naszej nauczycielskiej pracy w kierunku wspierania indywidualnego rozwoju naszych podopiecznych zwanych uczniami. Szkoła w swoim obecnym kształcie nie jest w stanie sprostać indywidualnemu wsparciu poszczególnych uczniów. 
Możemy poświęcić wiele czasu i zabiegów aby wspierać bardziej racjonalnie młodych ludzi w ich rozwoju, ale tam gdzie napotykamy się z koniecznością pokrycia nawet symbolicznych kosztów jakiegoś działania każdy z nas nauczycieli staje przed nieprzekraczalną barierą swoich możliwości finansowych. 
Z powietrza nie wziął się obecnie bunt środowiska nauczycielskiego jakiego symbolem stał się znak wykrzyknika.

W naszym wydawnictwie przygotowanych do druku mamy kilka debiutanckich tytułów. Zobacz: http://e-kreatywni.eu/index.php/wydawnictwo/zapowiedzi-wydawnicze. Od kilku miesięcy, w ramach naszych możliwości staramy się pozyskać możliwość źródłą sfinansowania samego druku tomików. Pozostałe koszty wydawnicze zapewniamy sami w ramach belferekiego wkładu ,,por publico bono''. Paradoksalnie, koszty druku są dosłownie symboliczne, ale nie na kieszeń nauczycielską.

OBECNIE próbujemy pokonać barierę przed jaką stanęła realizacja zapowiedzi wydawniczych na dwa sposoby:

  1. Uruchamiając mechanizmy CROWDFUNDINGU (prosimy o wsparcie: TUTAJ)

  2. Zwracając się o wsparcie prywatnych liderów biznesu z propozycją symbolicznego mecenatu.

W tych dniach z inicjatywy samej autorki Danusi Sikorskiej uruchomiony został system zbiórki crowdfundingowej na jej tomik poezji.

Z całego serca polecamy.
Danusia Sikorska należy do naszych najzdolniejszych młodych poetek związanych z naszym miesięcznikiem i bardzo mocno nam zależy na wydaniu jej tomiku wierszy. Po zmianie nazwy naszego miesięcznika z MUTUUS na KREATYWNI nastąpiła konieczność integracji technicznej zasobów. Obecnie nie dokończyliśmy prac technicznych stąd nie mamy dostępu do zintegowanych zasobów. Ale warto w tym miejscu zauważyć, że to właśnie wiersze Danusi Sikorskiej należały do grupy najpopularniejszych w miesięczniku MUTUUS: http://mutuus.eu/index.php/najpopularniejsz-poezja.

Tomik Danusi przygotowany do druku ma na okładce rekomendację Ryszarda Biberstejna następującej treści:

Poezja Danuty Sikorskiej otwiera świat kobiecej emocjonalności, wolnej jednak od niekontrolowanych przypływów. Nawet wówczas, gdy dotyka dramatycznych spraw, poetka zdaje się panować nad uczuciami i doznaniami zdobywając się na autoironiczny dystans. Nie bez znaczenia jest tu aktorskie doświadczenie Sikorskiej.

            Autorka mierzy się z najważniejszymi problemami współczesnej kobiety i poprzez poezję wywalcza sobie przestrzeń dla własnej niezależności. Nie jest to wszakże twórczość kobieca w jej stereotypowym rozumieniu. Przeciwnie – okazuje się bardzo „twardą”, w jakiś sposób męską – po prostu ludzką.


            

 


ZOBACZ TUTAJ: https://wspieram.to/zycieposmierci?fbclid=IwAR1B7IUB2p8BBMl3tAmTBhdl2uV5gB58psjiYIijKdRrQq0QhJ0cZFVdG80

popularne_nr25

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation