Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

najczęściej czytane w numerze: 

(UWAGA! Poniższe dane nie są jednoznaczne,  dlatego specjalnie wyświetlamy datę publikacji. Data publikacji ma znaczący wpływ na ilość odsłon każdej pozycji. Poszczególne pozycje publikowane są w różnych dniach danego miesiąca i tym samym starsze mają szansę mieć większą ilość wejść. Po zamknięciu numeru z biegiem czasu różnice te będą coraz mniej znaczące,  ale ranking odsłon nigdy w pełni zrównoważony)

V-spotkanie redakcyjne: 13 lutego 2019 r.

W środę, dnia 13 lutego 2019 r., odbyliśmy redakcyjną "burzę mózgów":  V(irtualne)-spotkanie dotyczące najbliższych działań naszej redakcji.

Niebawem ujawnimy wszystkie szczegóły naszych ustaleń na najbliższe miesiące.

Już teraz anonsujemy wybrane tematy:

  1. W marcu przypada tradycyjny międzynarodowy dzień kobiet. Z tej okazji chcemy w marcowym numerze uruchomić specjalny blok tematyczny poświęcony widzeniu kobiet/dziewcząt przez mężczyzn/chłopców ale również zwrotnie opinii przedstawicielek tzw ,,płci pięknej'' na temat facetów. Niebawem pomysłodawczyni tematu red. Asia  Radzio zwróci  się osobiście z konkretnymi propozycjami do autorów miesięcznika. 

  2. Ustaliliśmy wspólnie, że chcemy powrócić do pomysłu zorganizowania w Gdańsku kilkudniowych warsztatów literackich i dziennikarskich dla zainteresowanych autorów. Planowaliśmy takie już w ubiegłym roku, ale nie doszły one do skutku ze względu na krótki okres przygotowań do nich i co najmniej kilkoro chętnych do udziału w naszym redakcyjnym meetingu maiło już wcześniej zagospodarowane terminy. W najbliższych dniach przedstawimy szczegółowy program kreatywnego meetingu ale już dzisiaj podajemy datę spotkania w Gdańsku. Aby ułatwić wszystkim chętnym obecność w warsztatach planujemy je urządzić zaraz z końcem roku szkolnego jaki przypada w tym roku w piątek, dnia 21 czerwca. Po ustaleniu szczegółowego programu naszego meetingu wspólnie z chętnymi jego uczestnikami podejmiemy decyzję o terminie warsztatów, ale już z pojęliśmy decyzję, że zwiążemy je z zakończeniem roku szkolnego zanim rozjedziemy się po świecie turystycznie lub zarobkowo.

  3. Kończymy prace techniczne związane z wizualizacją naszego miesięcznika oraz sposobem dostępu do jego zasobów. Niebawem wrócimy do praktyki, że każdy z autorów będzie miał na powrót dostęp do edycji swoich własnych artykułów oraz wznowimy aktywność bloga: NASI AUTORZY W SIECI, gdzie każdy z autorów będzie mógł samodzielnie publikować informacje o swoim własnym rozwoju i miał szanse nabycia cyfrowych kompetencji samodzielnego kształtowania swojego profilu sieciowego. 

  4. Z końcem terminu ferii zimowych w poszczególnych regionach Polski zamierzamy reaktywować WEBINARY Akademii e-Kompetencji. Jako pierwszy, jeszcze w lutym. przeprowadzimy zaległy, wcześniej planowany webinar: CYFROWY SKARBCZYK MŁODEGO LITERATA.

  5. Nasz miesięcznik objął opiekę nad klasą Dziennikarsko-Artystyczną w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdańśku. Niebawem podamy więcej szczegółów.

  6. Równo miesiąc temu dramat zamachu na Prezydenta Miasta Gdańska wstrzymał dalszy rozwój inwestowania naszego miesięcznika środowiska edukacyjnego w Gdańsku. Obecnie czekamy na wybory w dniu 3 marca aby wrócić do realizowania projektów jakie planowaliśmy wspólnie ze św. pamięci prezydentem Pawłem Adamowiczem.

  7. W drugim semestrze obecnego rolu szkolnego wrócimy do aktywności w projekcie miniEYIA. Wrócimy do wspierania wspaniałęj dziecięciej redakcji miniEYIA w Szkole Podstawowej w Błogiem Rządowym w woj. Łódzkim. Wracamy również do współpracy z innowacyjną gdańską szkołą CreoGedania oraz Polską Akademią Dzieci.   

popularne_nr25

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation