Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

najczęściej czytane w numerze: 

(UWAGA! Poniższe dane nie są jednoznaczne,  dlatego specjalnie wyświetlamy datę publikacji. Data publikacji ma znaczący wpływ na ilość odsłon każdej pozycji. Poszczególne pozycje publikowane są w różnych dniach danego miesiąca i tym samym starsze mają szansę mieć większą ilość wejść. Po zamknięciu numeru z biegiem czasu różnice te będą coraz mniej znaczące,  ale ranking odsłon nigdy w pełni zrównoważony)

Przyspieszenie w naszym wydawnictwie

Już w minionym roku powstał pomysł aby nakładem naszego miesięcznika rozpocząć wydawać drukowane książki. 

Inspiracją do powołania takiego wydawnictwa był fakt zdominowania tematyką literacką (proza i poezja) poszczególnych numerów naszego czasopisma. Jest to pewnie wynikiem dwóch kolejnych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla młodzieży organiozowanego przez Fundację WOBEC oraz Miesięcznik WOBEC. Nasza redakcja współuczestniczyła w organizacji tego konkursu, a redaktor naczelny pełnił obowiązki sekretarza jury. 

Dla młodych literatów największym marzeniem jest debiut literacki. Dlatego uruchamiamy nową formę WSPÓŁDZIELENIA SIĘ twórczością i stwarzamy szansę, aby wybranym młodym twórcom umożliwić wydanie drukiem swoich utworów. 

Zarejestrowaliśmy nasz miesięcznik w Bibliotece Narodowej jako wydawnictwo i dysponujemy swoim własnym zakresem numerów ISBN.

Próba uruchomienia tej formy wydawniczej okazała się poważnym wyzwaniem tym bardziej, że młodzi literaci zainteresowni publikacją swoich utworów nazbyt czesto mieli swoje określone indywidualne oczekiwania. 

TRZEBA MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ, że nasza redakcja jest inicjatywą społeczną, niekomercyjną i nie ma statusu podmiotu w rozumieniu prawa gospodarczego. Trzeba było wypracować taką metodę, aby nasz miesięcznik wspierał młodych twórców w możliowści publikacji nie wchodząc w meandry działalności gospodarczej.

 

Obecnie udało nam się ruszyć z martwego puntku i z etapu organizacyjnego ruszyliśmy do realizacji projektów wydawniczych. Już w listopadzie b.r. ukazą się drukiem pierwsze pozycje książkowe nakładem naszego miesięcznika.
Nasze wydawnictwo pełni rolę pomocniczą i przyjęliśmy zasadę, że właścicielem całego nakładu każdej wydanej książki jest jej autor a nie radakcja miesięcznika. Redakcja pełni również  podobnie pomocniczą rolę jako wirtualna księgarnia umożliwiająca nabycie książki przez internet.


W głównym menu naszego miesięcznika zaistniałe osobny dział: WYDAWNICTWO, w którym zamierzamy publikować nasze nowości wydawnicze a dla wybranych pozycji książkowych ( w miarę potrzeby) księgarnię internetową stwarzającą możliwość zakupu wydanej książki. 

popularne_nr25

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation