Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

graficzny identyfikator działu FELIETONY

NIC MI SIĘ NIE ZGADZA / Aga Kuczyńska

2 listopada 2021 r.
Dzień wszystkich Świętych,
dziś dzień zaduszny...
dni, w których nic mi się nie zgadza...
  
«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie- widzę tę starszą Panią, która w aptece rezygnuje z zakupu jednego lekarstwa, bo nie ma więcej pieniędzy, czy mówiłeś o Niej?
  
«Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Czy mówiłeś o tym ośmiolatku w Domu Dziecka, który czekał aż wszyscy zasną, a potem płakał w poduszkę całkowicie sam?
  
«Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Czy mówiłeś o tych, którym mówiono "tylko nie mów nikomu!!!"?
  
«Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Czy mówiłeś o ofiarach przemocy seksualnej, których krzywda została "przedawniona"?
  
«Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Czy miałeś na myśli tych, którzy choć tak bardzo nie potrafią starają się wybaczyć?
  
«Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Czy mówiłeś o tych małych dzieciach, które cierpią na nowotwór?
  
«Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Czy miałeś na myśli moich przyjaciół, którzy widzieli jak płaczę i byli obok?
  
«Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Czy mówiłeś o tych, których wytyka się palcami? O osobach LGBT, o tych "ciapatych", o tych "czubkach" cierpiących na depresję?
  
«Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.
  
Ufam Ci!!!
Spójrz tylko proszę jak wielu mających Ciebie na ustach nie rozumie Ewangelii, a może to ja nie rozumiem...
  
Staram się jednak widzieć Ciebie w KAŻDYM człowieku, a nie tylko polaku, białym, katoliku.
   
Bo to Ci najsłabsi, cierpiący, bezbronni są dla Ciebie najważniejsi, a nie Ci, którzy w purpurowych szatach zamykają oczy na zło i dają na nie przyzwolenie.
   
O świętości człowieka często świadczą jego rany!
   
W ilustracji wykorzystano własną fotografie autorki.
Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation