RODO dla uczniów VI LO w Gdańsku kółka teatralnego orach szkolnego chórku

Informacja przygotowana dla rodziców / prawnych opiekunów uczennic i uczniów KÓŁKA TEATRALNEGO oraz CHÓRKU w VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.

Abyśmy mogli promować kreatywność waszych dzieci (podopiecznych) w naszym miesięczniku internetowym (chcemy publikować w miesięczniku i na naszym kanale na Youtube) potrzebujemy zgody rodziców / prawnych opiekunów na:
publikację ich tożsamości (imię i nazwisko) oraz wizerunku.
Zgoda ta może być nam dostarczona w dowolnej formie:

  1. za pomocą e-maila wysłanego z konta rodzica/prawnego opiekuna na adres redakcji lub nauczyciela - opiekuna zespołu,

  2. odręcznie napisanego i przekazanego nauczycielowi - opiekunowi zespołu

  3. lub nawet zgoda napisana odręcznie i przesłana w formie kopii cyfrowej zapisanej zgody (skan, foto...)

  Przykład:

  Ja [imię nazwisko] sprawując opiekę prawną nad niepełnoletnim dzieckiem [imię nazwisko] wyrażam zgodę na publikację tożsamości (imienia i nazwiska) oraz wizerunku tego dziecka w Miesięczniku Społeczno-Kulturalnym KREATYWNI
(e-kreatywni.eu 

 [Miejscowość, data,]                       [czytelny podpis]  

Bez takiej zgody nie możemy publikować nagrań zespołu teatralnego ani chórku muzycznego.

Redakcja wolnego, niezależnego, niekomercyjnego Internetowego Miesięcznika SPOŁECZNO-KULTURALNEGO KREATYWNI ściśle współpracuje z VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku.
Miesięcznik jest jednym z narzędzi dydaktycznych wykorzystywanych w dziennikarskiej innowacji pedagogicznej realizowanej w szkole (zobacz: http://pressmedia.vilogdansk.pl/ ). Redaktor naczelny miesięcznika jest nauczycielem w VI LO. 

Ponieważ innowacja dziennikarska realizowana jest metodą UCZENIA SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE (learning by doing) tym samym nie jest ona teoretycznym uczeniem się dziennikarstwa ale uczeniem się przez praktykowanie dziennikarstwa (bawimy się w prawdziwych dziennikarzy. Artykuły (w tym również multimedialne) publikują uczennice/uczniowie w prawdziwym czasopiśmie jakim jest nasz miesięcznik, a najbardziej zaangażowani odbywają staż dziennikarski w redakcji lub należą do ścisłego zespołu redakcyjnego. Zobacz: https://e-kreatywni.eu/index.php/redakcja

Dla uczniów niepełnoletnich redakcja dysponuje formalną zgodą ich rodziców (prawnych opiekunów) na publikowanie tożsamości oraz wizerunku ich podopiecznych w naszym miesięczniku.
Dane osobowe przekazane redakcji przechowuje osobiście redaktor naczelny miesięcznika i zgodnie z RODO. Dane nie są udostępniane żadnemu innemu podmiotowi. Kontakt z redaktorem naczelnym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

    

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation