Uwaga! Nasz miesięcznik od dnia 21 lipca 2022 r. nie jest już widziany za pomocą protokołu https i jest obsługiwany zwykłym http. Redakcja nie przedłużyła usługi SSL dla miesięcznika z powodu wzrostu kosztów jego utrzymania. 

autorzy i liderzy CrEUro w naszym miesięczniku

на солідарність з Україною  | solidarni z Ukrainą | солидарны с украиной

Anna Buchalska

– urodzona w Kutnie, gdzie nadal mieszka. Zadebiutowała w Albumach Poetyckich „Bezsenność nocy czerwcowych” w 2007 roku. Wydała cztery tomiki poezji:

„Ścieżką przez szarość”, „Klucz”, „Łzy. Łezki. Arabeski”, „Szeptem”. Publikuje na łamach wielu czasopism, jak i na portalach internetowych. Jej utwory ukazały się w almanachach poetyckich Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” - „Spojrzenia 4”, „Spojrzenia 5”, almanachach pokonkursowych „Wrzeciono 2009”, „Wrzeciono 2010” „Wrzeciono 2012”, „Wrzeciono 2014” i „Wrzeciono 2016”, a także w antologii „Poetyckie Powidoki”, antologiach Międzynarodowej Grupy Literacko-Artystycznej „Kwadrat” Metafora Współczesności tom I/2016 i tom II/2016.  

W roku 2009, 2012, 2014 i 2016 otrzymała wyróżnienie a w roku 2010 I nagrodę w Międzynarodowych Spotkaniach Poetów w Nowej Sarzynie. W roku 2016 otrzymała wyróżnienie w X Otwartym Konkursie jednego wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca w Kutnie.

Jej wiersze były również tłumaczone na język słowacki i publikowane w słowackim magazynie dla młodzieży „Dotyky”. Należy do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli.  
Publikacje w naszym miesięczniku:

Publikacje w numerach MUTUUS:

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation