autorzy i liderzy CrEUro w naszym miesięczniku

  Justyna Luszyńska

 

Justyna jest dziennikarką Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej (EYIA) oraz należy do składu redakcji naszego miesięcznika. W redakcji pełni obowiązki zastępcy redaktora naczelnego. Należy do grupy młodych twórców, nominowanych do tytułu CrEUro, Kreatywny Europejczyk: Pozytywny, Kreatywny, Solidarny. 

 


„Autorka książki pod tytułem „Będę czekać całą noc”, która miała swoją premierę w październiku 2016 roku. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu im. Bolesława Prusa organizowanego przez miesięcznik WOBEC, potem stała autorka miesięcznika, a w końcu redaktor działu prozy. Przyznano jej również nagrodę specjalną w ogólnopolskim konkursie o nazwie „Sienkiewiczki” za esej o tematyce miłosnej. Redaktor koordynator oraz dziennikarz w serwisie EYIA (EuropeanYouth Information Agency). Studentka filologii angielskiej w specjalności glottodydaktycznej.
Prowadzi stronę, na które publikuje swoje teksty, począwszy od felietonów i opowiadań, a na poradach kosmetycznych skończywszy: www.ajednak.eu.”


Justyna o sobie:

Niełatwo pisać o sobie, w szczególności, gdy właściwie nie ma czym się pochwalić. Studiuję filologię angielską, a moją specjalizacją jest glottodydaktyka. W tym roku zaczęłam pracę z dziećmi, miałam ku temu okazję na praktykach w szkole podstawowej i od razu pokochałam to zajęcie. Ponadto jestem laureatką Ogólnopolskiego Konkursu im. Bolesława Prusa. Wygraną pomogło mi zdobyć opowiadanie "Rozbieraj mnie powoli", które uważam za swoją dumę. Przyznano mi również nagrodę specjalną w drugiej edycji konkursu Sienkiewiczki za esej o tematyce miłosnej. Jedną z ostatnich, lecz nie mniej ważną rzeczą, którą mogę się pochwalić jest to, iż moja debiutancka książka jest w trakcie publikacji. Niedawno zostałam również stałym autorem miesięcznika Wobec, z czego ogromnie się cieszę. Prowadzę stronę, na której publikuję swoje teksty. Są to opowiadania, felietony, recenzje i wiersze. Oczywiście, serdecznie zapraszam! www.ajednak.eu
A jak od innej strony, bez przechwalanek - moją pasją jest ( jak się pewnie już wszyscy domyślili ) pisanie. Mam głowę pełną pomysłów na książki, opowiadania czy felietony. Wszystkie są spisane i mam nadzieję, iż życia mi starczy na ich zrealizowanie. Pisanie mnie odpręża, leczy, gdy zachodzi taka potrzeba i daje ogromnego kopa. Całe moje życie kręci się wokół słow. Ubóstwiam wszelkiego rodzaju cytaty, a gdy słucham piosenki, to nie dla muzyki, lecz dla tekstu, co może wydawać się absurdalne.
Zaraz obok na podium, jest czytanie. Nałogowo kupuję książki, staram się czytać w każdej wolnej chwili, choć niestety nie mam ich ostatnio wiele. Próbuję różnych rodzajów - zarówno klasyków, które po prostu znać trzeba, jak i nowszych publikacji, szczególnie tych popularniejszych. 
Czasem fotografuję - przede wszystkim krajobrazy. Cóż, to chyba tylko świadczy o tym, że lubię mieć wszystko na papierze, bo potem prędko zdjęcia wywołuję. Patrzę na zdjęcie i wiem - Justyna, udało się, byłaś tam. 

 

Wykaz publikacji w miesięczniku KREATYWNI

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation