Uwaga! Nasz miesięcznik od dnia 21 lipca 2022 r. nie jest już widziany za pomocą protokołu https i jest obsługiwany zwykłym http. Redakcja nie przedłużyła usługi SSL dla miesięcznika z powodu wzrostu kosztów jego utrzymania. 

autorzy i liderzy CrEUro w naszym miesięczniku

на солідарність з Україною  | solidarni z Ukrainą | солидарны с украиной

Piotr Kotlarz

Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (3 lata) i Uniwersytecie Gdańskim, który ukończył w 1976. Napisał pracę Teatr szkolny w Drugiej Rzeczypospolitej (1918-1939). Koncepcje, działalność, znaczenie i uzyskał doktorat z nauk filologicznych 26 listopada 2013 r. na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Wydawał i redagował pisma: „Socjaldemokrata Gdański”Robotnik„Realia” i „Autograf” (wspólnie z Andrzejem Waśkiewiczem). Od 2014 r. jest wydawcą i redaktorem naczelnym pisma internetowego „Wobec”.

Jest animatorem życia kulturalnego Gdańska. Był wiceprezesem KSW ŻAK (2 lata), wiceprezesem Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, prezesem Gdańskiego Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury. Organizator i przewodniczący jury ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży (do 26 lat) na opowiadanie im. Bolesława Prusa (I edycja 2016, II edycja 2017/2018, III edycja 2019/2020)[1]. Autor scenariusza i współorganizator przedstawienia teatru tańca Życie za życiem z okazji 31. rocznicy powstania NSZZ Solidarność (sala koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk 2011) oraz pomysłodawca, organizator i autor tekstów piosenek koncertu Życie za życiem z okazji 40. rocznicy Solidarności (sala koncertowa Akademii Muzycznej, Gdańsk 2020).

Koncert „Wolność jest w nas” / Piotr Kotlarz

Na marginesie koncertu „Wolność jest w nas” / Piotr Kotlarz

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation