Uwaga! Nasz miesięcznik od dnia 21 lipca 2022 r. nie jest już widziany za pomocą protokołu https i jest obsługiwany zwykłym http. Redakcja nie przedłużyła usługi SSL dla miesięcznika z powodu wzrostu kosztów jego utrzymania. 

autorzy i liderzy CrEUro w naszym miesięczniku

на солідарність з Україною  | solidarni z Ukrainą | солидарны с украиной

 

Dokładnie 8 lat temu zaczęła się moja przygoda z książkami. Wspominam przeglądając zdjęcia z premiery "Zdarza się". Jest na nich wiele ważnych dla mnie osób, przyjaciół, wychowanków, muzyków, cała klasa wychowawcza z Reytana, wiele ważnych osób z Batorego, a nawet trener z Legii. Niektórych nie ma już pośród nas: prof. Anny Grajewskiej - redaktorki książki, prof. Czesława Uhmy - któremu zadedykowałem powieść. I nawet klub Chwila już w innym miejscu.
Patrzę na te zdjęcia i myślę o tym, na ile rozsądnie gospodarujemy naszym czasem i uwagą. Ilu ważnym dla Ciebie osobom osobom powiedziałeś, że je kochasz? Że są dla Ciebie ważne? I gdzie te osoby są teraz w twoim życiu? 
"Tak łatwo to, co ludzie nazywają miłością, związkiem czy przyjaźnią, wykoleja się w momencie zmiany warunków - ktoś dostaje atrakcyjniejszą pracę albo traci ją, ktoś zaczyna chorować, ktoś się potyka i wybija sobie jedynki. I koniec. Dziś miłość jest trochę marzeniem, a trochę towarem, trochę pragnieniem, a trochę przekleństwem" (rozmowa z dr. Bartłomiejem Dobroczyńskim z Wysokich Obcasów)

wracam do pisania...

 

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation