Uwaga! Nasz miesięcznik od dnia 21 lipca 2022 r. nie jest już widziany za pomocą protokołu https i jest obsługiwany zwykłym http. Redakcja nie przedłużyła usługi SSL dla miesięcznika z powodu wzrostu kosztów jego utrzymania. 

autorzy i liderzy CrEUro w naszym miesięczniku

на солідарність з Україною  | solidarni z Ukrainą | солидарны с украиной

Katarzyna Pasterny

Ilekroć ktoś mnie prosi, abym opowiedziała coś o sobie, mam problem z określeniem, które fakty z życia są ważne, a które nieco mniej. Istotnym elementem jest z pewnością to, że nie mogę się obyć bez pisania wierszy (jak ktoś mi raz powiedział - jest to dla mnie wręcz “potrzeba organiczna”). Codzienność mija mi na studiowaniu kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Mam silną potrzebę poznania wielu kultur, a w tym człowieka. Jest to taka ciekawość dziecka, ponieważ odkrywając choć cząstkę, o której istnieniu nie miałam bladego pojęcia, cieszę się tak, jakbym odkryła, że pszczoły produkują miód, a mrówki są pożyteczne. 

Pierwszym przedmiotem, o którym zawsze pomyślę jest książka - beletrystyka, książki naukowe, w końcu poezja... Siedzę po nocach i oglądam klasyki kina albo zwykłego, poczciwego Netflixa. Kiedy czas mnie nie goni, “przetrzepuję” YouTube, żeby znaleźć muzykę, której dotąd nie znałam.

To wszystko pokazuje mi, jak mało wiem o tym świecie. I gdybym miała rzucić jedno słowo, opisujące mnie i mój stosunek do tego, co się dzieje wokół, myślę, że byłaby to ciekawość.

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation