Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

młodzi PL - młodzi UA: druha we mnie masz

POLECAMY POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ MŁODZIEŻY NOWĄ SIECIOWĄ PLATFORMĘ SOLIDARNEGO WSPARCIA W OBLICZU TRAGICZNEJ WOJNY W UKRAINIE.

System dostępny jest pod adresem: druchawemniemasz.com

Jak to działa?

Druha we mnie masz to platforma sieciowa stworzona przez polską młodzież w celu niesienia pomocy naszym ukraińskim rówieśnikom (licealistom oraz studentom).

Platforma funkcjonalnie skupia się na dwóch obszarach:

  • zwykłego przyjacielskiego wsparcia (w formie rozmowy, spaceru, wspólnej kawy)
  • oraz pomocy w szkole czy uczelni (zapoznanie z systemem edukacji, wsparcie przy rekrutacji, pomoc z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu).

Obecny czas jest bardzo trudny dla ukraińskiej młodzieży. Młodzi uchodźcy wojenni z Ukrainy znaleźli się w środowisku, które nie jest im znane. Wkrótce zaczną oni również naukę w nowych szkołach.
By ułatwić im ten nieprzyjemny proces zmian, system udostępnia platformę łączącą dwie osoby: jedną z Polski (pełniącą rolę przyjaciela – mentora) oraz jedną z Ukrainy (przyjaciela potrzebującego wsparcia).

W serwisie dostępne są formularze deklaracji przystąpienia do akcji: osobny dla polskiej młodzieży i osobny dla ukraińskiej

Jeśli chcesz komuś pomóc lub przydałoby Ci się wsparcie, wystarczy, że uzupełnisz krótki formularz zgłoszeniowy, a organizatorzy akcji deklarują, że znajdą Ci przyjaciela!

Inicjatorem akcji jest partia młodych o nazwie MOŻEMY ( partiamozemy.pl ) we współpracy z Cambridge University Polish Society,
Polish Business Society oraz Yale University Polish Society.

Partia MOŻEMY jest nową formacją polityczną założoną przez młodych ludzi dla wspierania i rozwijania osobistej wolności oraz wolności gospodarczej.

Podjęta inicjatywa świetnie odpowiada na  potrzebę niesienia solidarnej pomocy ze strony polskiej młodzieży, a z drugiej strony na  stres, lęki i dyskomfort młodzieży ukraińskiej wygnanej z kraju przez wojnę.

Niezależnie od jakiejkolwiek pomocy systemowej dla ofiar wojny zawsze najważniejsza jest WYMIERNA OSOBISTA SOLIDARNOŚĆ I WSPARCIE konkretnego człowieka. 


Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation