Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

(Nie ma zgody na slogan: ,,dzieci i ryby nie mają głosu''.
No może ryby głosu nie mają, ale nie dzieci, 
Młodzi nie powinni milczeć... Warto ich posłuchać... )

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Kiedy uczniowie mają odpoczywać? / Nadia Zielińska

Moim zdaniem uczniowie nie mają czasu kiedy rozwijać się w rzeczach, które kochają robić. Dlaczego? Lekcje, które trwają często od 8.00 do 15.25 nie są większym problemem, bo do tego idzie się przyzwyczaić, ale ogrom sprawdzianów i prac domowych to jest coś, co pochłania dużo czasu w uczniowskim kalendarzu pozalekcyjnym.

Należy nie zapominać też o tym, że duża część uczniów ma korki z różnych przedmiotów i dodatkowe zajęcia, które kochają i naprawdę nie chcą porzucać, ale w ostateczności brak czasu wolnego zmusza ich do tego.

W imię czego to się dzieje? W imię kształcenia uczniów  pod klucze i wzorce, aby były wszechstronnie uzdolnione, ale po co to komu?

Powinniśmy posiadać tylko taką wiedzę, która pozwala nam do działania w dorosłym życiu. Potrzebujemy umiejętności i wiedzy z życia codziennego. Co nam w tym wszystkim pomoże ogrom pracy domowej i dziewięć prac pisemnych w tygodniu?

Uważam, że zupełnie nic.


Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation