Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

numer 32 (zamknięty w dniu 1 października 2019 r.)
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Inne nie jest takie same / Julia Pinkiewicz

Życie jest chwilą, dlatego tak bardzo lubię robić zdjęcia. Wiem, że nie są one najlepsze, ale sprawia mi to ogromną frajdę.

Robiąc zdjęcie codziennie w tym samym miejscu, z tej samej perspektywy, o tym samym czasie - nigdy nie będzie wyglądać tak samo. Będzie inny układ chmur, słońce będzie wychodziło lub zachodziło inaczej niż wczoraj czy przed wczoraj, raz niebo będzie przejrzyste, raz pochmurne, ale zawsze będzie wyjątkowe.

Nie możemy zatrzymać czasu, ale robiąc zdjęcie możemy wrócić do tej chwili. I to jest niesamowite. Za każdym razem przychodząc w to samo miejsce, dostrzeżemy co innego, tak samo jest z wracaniem do ulubionego wiersza. Możemy czytać go 500 razy, ale i tak za każdym razem będzie nas zachwycał, będzie trzymał w napięciu pomimo to, że wiemy co będzie napisane w następnej linijce. Znamy już praktycznie tekst na pamięć, ale i tak cieszymy się i dokopujemy się nowych innych rzeczy.

Już nie raz słyszałam "po co ci 500 takich samych zdjęć", ale one nie są takie same. Nie wszyscy to dostrzegają, widzą tu drzewo - tam drzewo, tu słońce - tam słońce itp. Ale na jednym zdjęciu może nagle przeleciał ptak, zawiał mocniej wiatr i drzewa są inaczej pochylone. Niby jest takie samo, ale inne.

Nauczmy się dostrzegać szczegółów, nie oceniajmy wszystkiego powierzchownie. Myślę, że wiesz, iż w tym ostatnim zdaniu nie chodzi mi tylko o zdjęcie.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation