Być obrażonym (pl) / Dan Skognes

Drukuj

 

 

"Kiedy się obrazisz, budujesz ogrodzenie. Puszczaj. "Steven Furtick

Czy zauważyłeś, jak bardzo wrażliwi są obecnie ludzie? Wygląda na to, że szukamy po prostu powodu, aby kogoś urazić. Obrażanie się jest niebezpieczne, ponieważ właśnie wtedy rodzi się nienawiść i przemoc.

Słuchałem ostatnio kazania Stevena Furticka na ten temat i zdałem sobie sprawę z głębokiej prawdy, którą przedstawił on swojej kongregacji. Kiedy się obrażamy, zaczynamy budować ogrodzenie między nami a sprawcą. Ogrodzenie staje się w końcu tak wysokie i tak szerokie, że nie możemy już przez to przejść. Co możemy zrobić? Odpuść sobie.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale wspaniała rada, gdy jesteś obrażony. Odpuść sobie. Jeśli się go przytrzyma, będziecie go przeżuwać w kółko jak krowa przeżuwająca jego cud. To staje się twoją rzeczywistością. Problem polega na tym, że zakładamy zbyt wiele rzeczy o innych ludziach.

Wszyscy mamy nasze bitwy i walki z którymi musimy sobie poradzić. Osoba, która cię obraziła, nie jest inna. Nie pozwól, aby ich dramat stał się twoją grą. Dlaczego pozwoliłeś komuś kontrolować ciebie? To nie ma sensu, gdy myślisz o tym racjonalnie, ale kiedy emocje są wysokie, mózg idzie na pożegnanie.

Daj innym to, co sam chciałbyś, aby ci dali: Korzyści z wątpliwości. Przestań myśleć najgorsze z innych i zakładając, że są złe, złe, leniwe, czy coś w tym rodzaju. Być może w ich życiu dzieje się wiele traumatycznych przeżyć i po prostu wyruszają na każdego, kto jest najbliżej. Nie mówię, że jest to uzasadnienie dla złego zachowania, ale pomaga zrozumieć, dlaczego ktoś zachowuje się w sposób, który jest dla ciebie obraźliwy.

Następnym razem, gdy będziesz kuszony, aby się obrazić, pozwól temu odejść. Będzie ci na tym lepiej, podobnie jak oni

... szczególnie, jeśli odpowiesz dobrym słowem lub podejmiesz odpowiednie działania.

Shalom!

Dan Skognes

 


Licencja Creative Commons
Być obronym (pl) by Dan Skognes is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.
W oparciu o utwór dostępny pod adresem https://danskognes.com/offense/