Bez relacji nie ma edukacji - opowiada Jarek Szulski

Drukuj

Podmiotem edukacji nie jest szkoła, a celem nie jest realizacja sztywnych, urzędowych podstaw programowych 

Podmiotem edukacji są nasze dzieci / uczniowie a celem jest ich pelny rozwój dla jutra a nie dla wczorajszych szablonów.

Wrażliwy i szalony nauczyciel – tak mówi o nim Jacek Santorski. Ten obraz warto uzupełnić.

Jarek Szulski to nie tylko wychowawca oraz profesor gimnazjum i liceum im. Tadeusza Reytana w Warszawie, ale także przedsiębiorca i konsultant, który wraz z Values – Grupą Firm Doradczych oraz we współpracy ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej kieruje zespołem projektowym studium podyplomowego Akademia Psychologii Przywództwa.

Znajduje w międzyczasie czas na pisanie powieści (,,Sor” i „Zdarza się” – JS & Co Dom Wydawniczy) Jest najbardziej niezwykłym i szalonym nauczycielem, o jakim kiedykolwiek słyszałam. – Staram się pamiętać jako kto i do kogo przychodzę – Byłam bardzo ciekawa jakie są doświadczenia Jarka w procesie budowania relacji w przestrzeni jaką jest współczesna szkoła. Podczas naszej rozmowy usłyszysz jaka jest etymologia słowa szkoła od czego zacząć budowanie relacji czym jest polski folwark przepis na naukę odpowiedzialności co zrobić, żeby szkolna wycieczka była frajdą dla uczniów i nauczycieli jak uczyć i po co uczyć tego co nie mierzalne mili, grzeczni, sympatyczni – czy to jest komplement? jak młodzież uczy się radzenia sobie z porażkami o mocy rytuałów jakie możliwości i szanse daje mariaż oświaty z biznesem na czym polega ryzyko związane z przebywaniem w homogenicznym środowisku https://soundcloud.com/jazxing utwór Lingerie Pillow

Fight Zapraszam też na stronę sluchamgadam.com Znajdziesz tam więcej rozmów z ludźmi, którzy mają odwagę być sobą i realizować swój potencjał. Dzięki nim odkrywam jaką frajdą jest bycie autentycznym i ile korzyści przynoszą codzienne akty odwagi i uważności. Najbardziej interesuje mnie subiektywna perspektywa mojego rozmówcy i doświadczenie, którym chce się podzielić.