>>> w układzie tematycznym
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Alicja Serowik

Przedstawiamy Alicję Serowik, która wystąpi w koncercie  Jaz(z)aśpiewam w dniu 12 maja .b.r.
Poniżej jedna z wcześniejszych jej piosenek.Piosenkę publikujemy metodą osadzania kodu zgodnie ze Standardową Licencją Youtube.


Alicja Serowik to charyzmatyczna wokalistka jazzowa pochodząca z Kurpii.

Poszukująca w muzyce wzruszającej melodii, wysublimowanej harmonii, piękna, nieprzewidywalności i wolności wypowiedzi, stąd jej miłość do jazzu.

Inspiruje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną z elementami sonorystyki, a także muzyką ludową regionu, z którego pochodzi. Główna sfera w jej śpiewie, to przestrzeń dźwięków powstających tu i teraz. Duży nacisk kładzie na instrumentalne traktowanie głosu, poszukiwanie niekonwencjonalnych dźwięków, a także technik wykonawczych. Swoją uwagę skupia również na pracy nad oddechem oraz odkrywaniem nowych barw, próbując stworzyć swój własny język muzyczny. W improwizacji nie boi się używać głosu w niecodzienny sposób. W swojej muzyce słowiański temperament łączy z europejskimi inspiracjami.

Koncepcja jej muzyki odnosi się do improwizacji, która nie uznaje żadnego podziału między liderem, a towarzyszącym zespołem.

Dysponując krystalicznie czystym, głębokim, pełnym nostalgii i tęsknoty (i charakterystycznym) wokalem artystka intrygująco oscyluje między śpiewaniem, szeptaniem czy wyrażaniem siebie poprzez ciszę.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation