Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

numer 32 (zamknięty w dniu 1 października 2019 r.)
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Ale klasa (i metody pracy) - pozazdrościć

Czy widziałeś kiedyś taką klasę? Czy potrafisz odgadnąć sekret poprawiających się ocen matematycznych uczniów o 1,5 punktu? Uznanie dla Jukki Sinnemäki  (Finlandia) za jego wielokrotnie nagradzaną metodę nauczania! 

Jukki jest finalistą prestiżowego konkursu Global Teatcher Price. Na swoim profilu facebookowym tak opisuje przedstawioną na poniższym filmie swoją klasę:

[cytuję (podkreślenie moje): ]

Oto więcej o moich metodach nauczania i filozofii. Dobrze jest zrozumieć, że nauczanie odbywa się w ciągu tygodnia w różnych warunkach; wewnątrz i na zewnątrz. Materiał wideo pochodzi z lekcji czytania w języku ojczystym i zajęć z literatury, gdzie można również napić się herbaty i wybrać miejsce, w którym można się uspokoić / poczytać. (Obawy dotyczące zmniejszonego czytania ... koncentracji, cierpliwości, umiejętności poznawczych itp.)
Na zajęciach z teorii matematyki uczniowie są w pozycji, słuchają, robią notatki i mają wiele dobrych pytań.
Podczas zajęć, w których nacisk kładziony jest na robienie / liczenie, uczniowie mają okazję kilkakrotnie zrobić przerwę około 1 minuty podczas zajęć. Gdy uczniowie uczą się przyjmować odpowiedzialność i prowadzić naukę, następują dobre wyniki.

[koniec cytatu za: https://www.facebook.com/jukka.sinnemaki]

W tym ostatnim zdaniu jest chyba główny element sukcesu:  uczniowie uczą się przyjmować odpowiedzialność i samemu prowadzić swoją naukę...

Sami też decydują jak i w jakim stopniu zrelaksować się mając z tyłu głowy cel. jaki ma osiągnąć... 

Kiedy na to patrzę to zaczynam rozumieć dlaczego naszymi edukacyjnymi metodami przymusu nie uczymy samodzielnej odpowiedzialności za autorozwój,

A nasi uczniowie w klasach jak ze skansenu...

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation