O NAS

Nasz miesięcznik istnieje w sieci od lutego 2017 roku. Jest bezpośrednią kontynuacją nieistniejącego już w sieci serwisu eyia.pl, który od 2008 roku obsługiwał realizowany przez nas sieciowy dziennikarski projekt młodzieżowy EYIA (European Youth Information Agency). Nasz miesięcznik przejął po tym projekcie kanał na Youtube.


W okresie lipiec/grudzień 2024 przeprowadzamy szeroko zakrojone cyfrowe modernizacje techniczne mające na celu dostosowanie naszych serwisów do dynamicznego rozwoju technologii sieciowej, W tym czasie zasoby miesięcznika udostępniane są na 3 historycznych platformach co może się wiązać z pewnymi niedoskonałościami dostępu do starszych zasobów miesięcznika. 
TUTAJ ==> http://old.e-kreatywni.eu/index.php/o-nas dostępna jest starsza (z 2029 r) informacja: O NAS dotycząca naszego serwisu
a TUTAJ ==> http://old.e-kreatywni.eu/index.php/about-us  skrócona wersja wielojęzyczna.


NASZE GŁÓWNE CELE:

  1. Wspieranie i promowanie indywidualnego rozwoju
    1. Wspieranie, promowanie i motywowanie SZCZEGÓLNIE kreatywnej młodzieży w jej ustawicznym rozwoju w duchu wartości: pozytywni, kreatywni. solidarni.
    2. Promowanie również osób dorosłych, mających już swoje osobiste osiągnięcia. Ich współobecność w naszym miesięczniku dla młodych debiutantów jest formą nobilitacji oraz pozytywnego przykładu wspomnianych wyżej wartości. Dla wszystkich autorów jest to równocześnie ich promocja w sieci.

  2. Realizacja i wspieranie kreatywnych projektów artystycznych i społecznych
    1. obecnie:
      • Konkurs Literacki im. Bolesława Prusa na opowiadanie młodzieży (obecnie w przygotowaniu już 8 edycja 2024/25)
      • Wydawnictwo, zobacz: https://e-kreatywni.eu/index.php/dzialania-projekty/nasze-wydawnictwo
      • cykl: (bez?)SENSOWNA SZKOŁA: Publicystyka związana ze zmianami w systemie edukacji, 

      • Patronaty medialne:
        1. Patronat medialny nad internetową grupą literacką CAFE POETICA
        2. Patronat medialny Kampanii Błędy Kształcą
        3. Patronat Medialny Fundacji EDUS

    2. wcześniej (w poprzednich latach, projekty już obecnie nie kontynuowane):
      1. Dziennikarska innowacja pedagogiczna uczenia się przez działanie (learnig by doing) realizowana w VI LO w Gdańsku do czerwca 2024 r. (http://presmedia.vilogdansk.pl. (dostęp: 31 czerwca 2024 r. Od tego czasu serwis niekontynuowany)
      2. Internetowe radio MŁODZI WOLNI nadające 24 godz. na dobę w sieci do maja 2024. Radio utrzymywane było przez naszą redakcję dla wsparcia wspomnianej wyżej dziennikarskiej innowacji pedagogicznej,
      3. System wspierania samokształcenia kierowanego młodych programistów: youthcoders.net (lata 2009-2011)
      4. Dziennikarstwo uczniów szkół podstawowych: Mini EYIA 

  3. Rozwijanie i wspieranie pozytywnej autopromocji naszych autorów. Nasz miesięcznik bazuje na otwartych modułowych systemach zarządzania treścią  oraz promuje wolne zasoby udostępniane na licencji Creative Commos. Zainteresowanym autorom udostępniamy redakcyjne konta pozwalające na osobiste moderowanie informacji o sobie w swojej w wyszukiwarkach internetowych i tym samym moderowanie swojego sieciowego profilu. 

    Od 1 stycznia zostaną przy naszym miesięczniku wznowione systemy samokształcenia kierowanego w zakresach:
    1. Akademia Młodego Dziennikarza
    2. Akademia Młodego Literata
    3. Akademia Kompetencji Cyfrowych